کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

انواع سم

کاربرد سموم و آفت کش ها

شرکت زرین دشت ایرانیان

استفاده از آفت کش ها و علف کش ها در دهه های گذشته بسیار رایج شده است. کشاورزان برای محافظت از محصولات خود و به حداکثر رساندن بازدهی از این مواد استفاده می کنند. با این حال، آفت کش ها نه تنها توسط کشاورزان، بلکه توسط برخی از افراد در باغ های شخصی نیز استفاده می شود. در حالی که استفاده از علف ‌کش‌ ها و آفت ‌کش‌ ها می ‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد، مشکلاتی نیز در ارتباط با آنها وجود دارد.

در جامعه مدرن امروزی، استفاده از سموم و آفت کش های شیمیایی برای کنترل آفات بسیار رایج است. در واقع، استفاده از سموم در سراسر جهان طی ۳۰ سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

مشاهده

محصولات گروه سم

محصولات

برای به حداکثر رساندن عملکرد محصولات در کوتاه مدت، استفاده از آفت کش ها و علف کش ها بسیار مهم است. زیرا می تواند گیاهان را برای مقاومت در برابر آفات به شیوه ای موثر حمایت کند.

1- بهبود رشد گیاهان

یکی از مزیت های مهم سموم و آفت کش ها این است که می تواند به بهبود رشد کلی گیاهان کمک کنند. اگر گیاهان مورد حمله انواع مختلف آفات قرار گیرند،گیاهان برای دفاع از خود باید انرژی زیادی مصرف کنند. این مصرف انرژی به نوبه خود، در رشد مطلوب گیاه تاثیرات منفی خواهد گذاشت. با این حال، هنگام استفاده از آفت ‌کش ‌ها، گیاهان کار کمتری به تنهایی انجام می دهند، زیرا آفت ‌کش‌ها دفع آفات را انجام می دهند. بنابراین گیاهان انرژی بیشتری برای رشد مناسب در مقایسه با حالت بدون استفاده از آفت کش و علف کش خواهند داشت.

2- بازده بالاتر محصول

از آنجایی که گیاهان از طریق استفاده از آفت کش ها انرژی بیشتری برای رشد خواهند داشت، عملکرد تولید محصول نیز به طور قابل توجهی بالاتر خواهد بود. هر چه گیاه بزرگ تر باشد، در بسیاری از موارد می تواند محصولات بیشتری تولید کند. همچنین محصولات کمتری در اثر آفات تلف می شود که باعث افزایش بیشتر محصول کشاورزان می شود. از این رو، برای به حداکثر رساندن عملکرد محصولات در کوتاه مدت، استفاده از آفت کش ها و علف کش ها بسیار مهم است. زیرا می تواند گیاهان را برای مقاومت در برابر آفات به شیوه ای موثر حمایت کند.

طبقه بندی آفت کش ها بر اساس مبانی مختلفی صورت می گیرد مثلا در گذشته آنها را بر اساس نوع عملکرد به گوارشی، تماسی و تدخینی طبقه بندی می کردند. در دسته بندی جدید آنها را بر اساس طیف اثرگذاری به انتخابی و غیر انتخابی تقسیم بندی می کنند. البته دسته بندی های دیگری نیز بر اساس مکانیسم اثر وجود دارد.

1- آفت کش های گیاهی

آفت کش های گیاهی یا ارگانیک برای آسیب کمتر به محیط زیست و حشرات محیط مورد استفاده قرار می گیرند. ترکیبات تشکیل دهنده آفت کش ها بر اساس نوع آنها متفاوت است و اکثرا از ترکیبات شیمیایی ساخته می شوند که کمترین آسیب را به محیط زیست و حشرات مفید وارد کنند.

2- انواع حشره کش ها

حشره کش ها برای از بین بردن و کنترل آفات در مراحل مختلف کشت محصولات و حتی در خانه ها و امکان عمومی استفاده می شود. حشره کش ها در واقع حشرات ناخواسته آسیب رسان را از بین می برند و در انواع مختلف توسط شرکت های مختلف تولید و به باز عرضه می شوند.

زرین دشت ایرانیان

شرکت زرین دشت ایرانیان در راستای کمک به ارتقا سطح کشاورزی از سال 1394 در زمینه تامین و توزیع کامل ترین و با کیفیت ترین سبد نهاده های کشاورزی در سه گروه، سم، کود و بذر در گستره جغرافیایی استان البرز، تهران، قزوین، زنجان و مرکزی فعالیت خود را آغاز کرده است. رسالت ما در شرکت زرین دشت ایرانیان این است که مشتریان ما بتوانند به بالاترین و بازدهی و سودآوری در تولید محصولات کشاورزی برسند. سبد محصولات ما در برجسته ترین، خوش نام ترین و معتبرترین برندهای داخلی و خارجی شکل گرفته است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت زرین دشت ایرانیان می باشد.

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • موجودی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه محصولات